Програма:
Тръгване от Варна в 5.30 ч ул.Антим 1. Отпътуване за Букурещ – панорамна обиколка с автобус: Румънския парламент;Площада на Победата;Румънската триумфална арка;Площада на Революцията.Посещение на Стария град.Свободно време за обяд.
Отпътуване за Предеал.Настаняване в хотела.Свободно време.Нощувка.
Втори ден: Закуска. Пожелание -Екскурзия до Бран-малко градче на 30 км.от Синая.Посещение на мистичния замък Бран,известен още като замъка на граф Дракула – впечатляваща средновековна крепост,построена през 1377 г.През 14 в.замъкът Бран е използван за защита от нападенията на османските турци,а по късно се превръща в митнически пост между Влахия и Трансилвания.Свободно време за разходка в Бран.
Отпътуване за Брашов-живописен град в Трансилвания,заобиколен от Карпатите. Градът е бил германска колония и това очевидно е повлияло на архитектурния му стил. Брашов и досега се рекламира и с немското си име – Кронщад. По времето, когато немците са владели града, румънските жители не са били признавани за граждани на Брашов, а православието е било извън закона в рамките на Трансилвания. След Втората Световна война, повечето немци, които не са били пратени в съветски лагери, са емигрирали в Западна Германия.
Румънците са православни, затова най-големите им атракции са именно църкви и манастири.
В дъното на площада, се намира може би най-известната забележителност на града – Черната църква.
Построена е около 1380 г. в готически стил. През 1689 г, църквата е била частично разрушена от пожар, унищожил голяма част от града.
Освен църкви, в Брашов може да се видят Цитаделата-с красива гледка към града и една от седемте наблюдателни кули, построени до стените му.
Обиколка на забележителностите на града:
- Стария главен площад със Старото кметство;
- Черната църква-най-голямата готическа катедрала в югоизточна Европа,построена през 1383 г;
- Strada Sforii –една от най-тесните улици в Европа;
Свободно време за разходка в Брашов.Отпътуване за Предеал.Свободно време.Нощувка.
Трети ден: Закуска. Отпътуване за Синая- известен планински курорт в Карпатите,в миналото използван често от румънската аристокрация като лятна резиденция. Посещение на забележителностите на Синая:
• Манастира Синая – основан през 1690 г. от румънския благородник Михай Кантакузино, кръстен на планината Синай, известна от Библията. Впоследствие около манастира възниква и градчето;
• Замъка Пелеш – построен в стил неоренесанс между 1873 и 1914г за лятна резиденция на румънския крал Карол I. Дворецът притежава една от най-добрите колекции от произведения на изкуството в Източна и Централна Европа, включваща скулптури, живопис, мебели, оръжия и доспехи, златни и сребърни изделия, изделия от слонова кост, порцелан, гоблени и книги.
Отпътуване за България.Пристигане вечерта.